کاربرگرامی در صورتی که این مطلب برای شما مفید بوده است و مشکل شما را رفع نموده است می توانید برای حمایت در راستای تولید محتوای بیشتر مبلغی را به اختیار از درگاه زیر واریز کنید

جزئیات خبر:

 چاپگرهای کانن به عنوان یکی از بهترین پرینترهای موجود در بازار شناخته شده اند، اخیرا با استفاده از سیستم مداوم جوهر در چندین مدل، این چاپگرهای کانن دارای پیام خطای بیشتری هستند.

امروز ما درباره پیام خطای 5B00 و نحوه حذف این خطا صحبت خواهیم کرد.

نصب یک سیستم جوهر مداوم در پرینتر شما باعث می شود که آن کارآمد تر باشد البته شما میتوانید بر روی برخی دیگر از پرینترهای کانن که داری مخزن نیستند نیز مخزن نصب کنید و در نمایندگی کانن نصب مخزن بر روی انواع پرینترهای کانن که قابلیت نصب مخزن را داشته باش انجام می شود، به این ترتیب شما قادر به صرفه جویی در هزینه خواهید بود، همچنین با پرداخت کمتر و صرفه هزینه مناسب تر، چاپی با کیفیت بهتر خواهید داشت.

با این حال، این سیستم جوهر پیوسته با بعضی از معایب همراه است؛ برای مثال، اگر کارتریج معمولی برای چاپ 200 صفحه ساخته شده باشد، سیستم جوهر مداوم باعث می شود که چاپگر از این تعداد فراتر رود.

همچنین، گاهی اوقات CISS می تواند باعث نشت جوهر در چاپگر شود، این نشت کانتر پرینتر را پر خواهد کرد و کد خطا 5B00 را ایجاد می کند. در این حالت پرینتر کانن شما باید ریست کانتر شود. ریست کردن شاید به معنای بازنشانی دستگاه شما باشد اما مراحلی آن بسیار متفاوت تر از هر دستگاه الکترونیکی دیگر است. مطالب زیادی درباره نحوه ریست کردن پرینترهای کانن و رفع error 5B00 وجود دارد. ولی همیشه بهترین راه مراجعه به نمایندگی های مجاز کانن می باشد زیرا برای رفع این error  علاوه بر استفاده از نرم افزار نیاز به باز کردن دستگاه و تمیز کردن کانتر و بقیه قسمت های درگیر در این فرآیند است.
بنابراین نیاز به کار تخصصی در این زمینه وجود دارد.

لطفا در صورت نیاز حتما با نمایندگی کانن تماس حاصل فرمایید.