جزئیات خبر:

ارور 5B00 چیست؟

چگونه ارور 5B00  را بر طرف می شود؟

پرینترهای کانن به عنوان یکی از بهترین پرینترهای موجود در بازار شناخته شده اند، این شرکت به واسطه تولیدات خود به یکی از بهترین و مورد اعتمادترین تولید کننده های پرینتر در دنیا تبدیل شده است. شرکت کانن انواع پرینترهای لیزری و جوهرافشان کانن را با استفاده از دانش روز و نیاز جامعه کاری تهیه و روانه بازار میکند. همین توجه به نیازها و تولید پرینتر برای تمامی کسب و کارها از جمله دفاتر خانگی کوچک، ادارات و ... باعث شده تا در بیشتر دفاتر و خانه ها از پرینترهای کانن چه پرینترهای لیزری کانن و چه پرینترهای جوهرافشان کانن استفاده شود. شرکت کانن اخیرا با استفاده از سیستم مداوم جوهر در چندین مدل، این چاپگرهای کانن دارای پیام خطای بیشتری شده است. در واقع این خطاها برای این ایجاد می شود که یک اختلال رو در کارکرد پرینتر هشدار دهد.

امروز ما درباره پیام خطای 5B00 و نحوه حذف این خطا صحبت خواهیم کرد.

5B00  خطای بسیار آشنایی است برای افرادی که یکی از پرینترهای جوهرافشان کانن را دارد. این خطا به طور معمول، بعد چاپ بسیار توسط پرینتر و یا ممکن است در صورت پر شدن پد کف پرینتر جوهرافشان با جوهر که به دلیل تخلیه جوهر در هنگام نازل چک کردن اتفاق می افتد، رخ دهد.

نصب یک سیستم جوهر مداوم به این معنی است که پرینتر شما به جای استفاده از کارتریج ها و تمام شدن این کارتریج ها و جایگزین کردن آنها که هزینه بالایی نیز برای کاربر به همراه دارد می تواند با خرید این نوع از پرینترها فقط با اضافه کردن جوهر به مخازن آن کار چاپ را به راحتی در تیراژ مختلف انجام دهند، این حالت در پرینتر شما باعث می شود که آن کارآمد تر باشد البته شما میتوانید بر روی برخی دیگر از پرینترهای کانن که داری مخزن نیستند نیز مخزن نصب کنید و این فرآیند در نمایندگی کانن  به صورت کاملا تخصصی انجام می شود و نصب مخزن بر روی انواع پرینترهای کانن که قابلیت نصب مخزن را داشته باشند انجام می شود، به این ترتیب شما قادر به صرفه جویی در هزینه های چاپی خود خواهید بود، همچنین با پرداخت کمتر و صرفه هزینه مناسب تر، چاپی با کیفیت بهتر خواهید داشت. با این حال، این سیستم جوهر پیوسته با بعضی از معایب همراه است؛ برای مثال، اگر کارتریج معمولی برای چاپ 200 صفحه ساخته شده باشد، سیستم جوهر مداوم باعث می شود که چاپگر از این تعداد فراتر رود.

رفع ارور 5B00

همچنین، گاهی اوقات CISS می تواند باعث نشت جوهر در چاپگر شود، این نشت کانتر پرینتر را پر خواهد کرد و کد خطا 5B00 را ایجاد می کند. در این حالت پرینتر کانن شما باید ریست کانتر شود. ریست کردن شاید به معنای بازنشانی دستگاه شما باشد اما مراحلی آن بسیار متفاوت تر از هر دستگاه الکترونیکی دیگر است. مطالب زیادی درباره نحوه ریست کردن پرینترهای کانن و رفع error 5B00 وجود دارد که شما میتواند در بخش های مختلف این سایت و سایتهای دیگر با آنها مراجع کنید امل مشکلی که در این میان وجود دارد این است که در تمام این مطالب کار تعمیر و رفع error 5B00 پرینرهای جوهر افشان توسط متخصصین این امر و با رعایت تمام اصول انجام میشود و انجام این مراحل در منزل و یا محل کار باعث میشود که دستگاه پرینتر شما به طور کامل آسیب دید و یا به راحتی هد دستگاه شما بسوزد به همین دلیل همیشه بهترین راه مراجعه به نمایندگی های مجاز کانن می باشد زیرا برای رفع این error  علاوه بر استفاده از نرم افزار نیاز به باز کردن دستگاه و تمیز کردن کانتر و بقیه قسمت های درگیر در این فرآیند است. بنابراین نیاز به کار تخصصی با ابزار مناسب در این زمینه وجود دارد.لطفا در صورت نیاز حتما و مواجه شدن با error 5B00  با نمایندگی کانن تماس حاصل فرمایید.