جزئیات خبر:

 

بعد گذشت چند دهه از تولید پرینترهای هوشمند و به صرفه، شرکت های تولید کننده پرینترها از جمله شرکت کانن را برآن داشت تا در پرینترهای خود یک چیپست قرار دهند تا تعداد صفحاتی که چاپ میکند را بررسی و ردیابی و ذخیره کند. در این حالت پس از اینکه تعداد مشخصی چاپ توسط دستگاه انجام شد و کارتریج های دستگاه کپی نیاز به شارژ مجدد پیدا کرد. در این حالت پس از شارژ مجدد کارتریج ها چیپست های موجود در آنها باعث می شود تا هنگام شارژ مجدد تونر کپی کانن در سطوح مصرف توسط نرم افزارهایشان ریست نشود. در این حالت چیپست های موجود در پرینترها هیچ ارتباطی بین جوهر خوانده شده و سطح جوهر موجود در دستگاه برقرار نمی کند. به همین دلیل ممکن است اشتباهی آن را در صورت پر بودن خالی تشخیص بدهد. از طرفی وجود چیپست ها باعث میشود که اگر یکی از رنگها هم خالی باشد چاپ انجام نشود. در این حالت نیاز به ریست کانتر کردن کارتریج ها است. ریست کانتر کردن برای شارژ مجدد پرینترها ضروری و لازم است تا بتوان از پرینتر و دستگاه کپی استفاده کرد. شارژ تونر رنگی کپی کانن باید به صورت اورجینال انجام شود.

شارژ تونر دستگاه کپی یا به عبارت دیگر شارژ کارتریج دستگاه کپی، جزو ضروری ترین و اولین خدماتی است که یک نمایندگی کانن در مرکز خدمات تعمیرات کانن باید آن را به بهترین شکل و با کیفت عالی انجام دهد، نمایندگی کانن این سرویس را به تمامی کاربران و مشتریان خود ارائه می دهد. تونر ها و کارتریج های جزو مواد مصرفی در دستگاه های کپی محسوب میشود و در مدل های مختلف مشکی و رنگی (قرمز، مشکلی، زرد، آبی) موجود می باشد. سایز این تونر ها در دستگاه های کپی کانن بین 14 تا 16 میکرومتر متغییر است و این اندازه برای تونر دستگاه ها کپی رنگی و سیاه و سفید یکسان می باشد.

چگونه شارژ تونر انجام می شود

تونرهای دستگاه کپی کانن رنگی و یا سیاه و سفید به صورت پودر هستند که این پودرها از جنس نوعی پلاستیک است که بار منفی تشکیل شده است. خبر خوب این است که این تونرها قابلیت شارژ مجدد را دارند و نیاز به خرید مجدد این تونرها در هربار تمام شدن آنها نیست. در هنگام خرید دستگاه های کپی باید به اینکه که تونرها حتما اورجینال باشند دقت کنید زیرا تونرها در صورت اورجینال بودن قابل شارژ هستند و لازم به ذکر است که تونر دستگاه های کپی از دستگاه های پرینتر لیزری گرانتر هستند.

اهمیت شارژ اورجینال توسط متخصص تعمیرات کانن

پودر تونر در شارژ دستگاه های لیزری و دستگاه های کپی به کار می رود. شارژ تونر و کارتریج امری بسیار تخصصی و فنی است که نیاز به تجربه و دانستن در رابطه با تونرها دارد و عدم آگاهی و تخصص در این زمینه باعث می شود تا شارژ این تونرها و کارتریج غیر استاندارد انجام شود و به دستگاه کپی و یا پرینتر شما صدمه جدی وارد شود.

کارتریج مخزنی است که تونردر آن قرار می گیرد و هرچقدر ذرات تونر کوچک تر باشد داری کیفیت چاپ بالاتری است. به همین دلیل باید از تونرهای اورجینال برای شارژ مجدد کارتریج های دستگاه های کپی و لیزری استفاده کرد.

نمایندگی کانن تمام خدمات خود را از جمله فروش و شارژ تونر دستگاه کپی را تضمین میکند و شما کاربران می توانید با خیالی آسوده کارتربج و تونذ خود را برای شارژ مجدد به نمایندگی کانن ارسال کنید.

چگونه باید از تونردستگاه کپی کانن نگهداری کرد

شارژ تونر یک امر کامل تخصصی است به همین دلیل اگر غیر استاندارد انجام نشود باعث آسیب به فردی که این کار را انجام میدهد می شود.

اگر این امر به درستی صورت نگیرد در طولانی مدت در اثر استنشاق ماده کربن موجود در آن دچار بیماری ریوی خواهید شد.

تونر را در محل بدون رطوبت نگهدارید و این عمل طول عمر تونر شما تا یک سال به صورت میانگین افزایش می دهد.

شارژ تونر دستگاه کپی کانن با تونر غیر اصل، موجب کیفیت بد چاپ و حتی آسیب دیدن دستگاه خواهد شد. قبل از شارژ تونر دستگاه کپی کانن، تمیز کردن آن باعث کارکرد بهتر تونر می‌شود، اما این کار قطعا باید توسط متخصص و با رعایت همه اصول انجام شود. هر ذره تونر به قدری کوچک است که می تواند زمان بسیار زیادی در هوا معلق بماند و با توجه به شیمیای بودن آن برای بدن مضر است. تونر چسبیده به دستان خود را فقط با آب سرد بشویید و اگر دستتان به تونر ذوب‌ شده برخورد کرد، باید آن را به وسیله‌ حلال، پاک کنید. اثر برخورد تونر ذوب‌ شده با لباس و پارچه به سختی پاک می‌شود.

در این مقاله سعی خواهیم کرد تا تعدادی از این تونرها را معرفی کنیم:

کانن C-EXV 54 Cyan

با استفاده از این تونر پرینتر اورجینال و اصل، شما می توانید بهترین چاپ ممکن را از چاپگر کانن خود دریافت کنید. Canon C-EXV 54 Cyan Toner چاپ های گرافیکی عالی را با ثبات رنگ عالی و وضوح شگفت انگیز در انواع کاغذ های مختلف را ارائه می دهد. مواد مصرفی چاپگر اورجینال توسط کارشناسان کانن به ویژه برای دستگاه های تعیین شده مورد آزمایش قرار گرفته و آزمایش شده اند.

ویژگی های کلیدی Canon C-EXV 54 Cyan Toner

کیفیت چاپ عالی در طول عمر خود تا زمانی که به پایان برسد

به طورخاص برای دستگاه های سازگار طراحی شده است

حداقل سایش چاپگر

طراحی شده برای پرینترهای CANON IR-C3025i

عملکرد: تا 8500 صفحه A4