جزئیات خبر:

  

هر بار که یک پیام هشدار بر روی کامپیوتر شما ظاهر می شود و شما می دانید که تونر چاپگر شما کم است، شما باید یک تراشه تونر لیزری داشته باشید. این تراشه ها، که به نام چاپگر یا جوهر های هوشمند نیز نامیده می شوند، توسط پرینترها برای نظارت بر ذخایر و سطوح کارتریج فعلی تونر استفاده می شود. آنها با رایانه خود ارتباط برقرار می کنند تا زمانی که سطوح خاصی رفع می شوند یا در صورت بروز هرگونه مشکل دیگری هشدار داده شود.

چیپ کارتریج دقیقا چیه؟

تراشه های کارتریج دستگاه هایی هستند که با یک تماس مستقیم یا RF (فرکانس رادیویی) ارتباط برقرار می کنند. آنها معمولا روی تخته مدار کوچک قرار می گیرند. آنها حافظه ای برای ذخیره اطلاعات دارند گاهی اوقات یک پردازنده برای ارائه پاسخ صحیح وجود دارد. حاوی اطلاعات خاص کارتریج (بنابراین چاپگر می داند که کارتریج درست نصب شده یا نه). این عملکرد کارتریج را فهرست می کند.

چگونه کار می کنند

تراشه های تونر سطح تونر را با نظارت بر میزان قطرات کارتریج خود و یا تعداد قطرات جوهر که در هنگام چاپ استفاده می شود، می سنجند. چیپس برای طرح های خاص تونر برنامه ریزی شده و هشدارها را ارائه می دهد و چاپ میکند.

جایگزینی کارتریج

تراشه های تونر سبب برخی اختلاف نظرها شده اند زیرا وقتی کارتریج پرینتر را پر می کنند، پس از پر کردن یک کارتریج، مجبورید تنظیم مجدد یا تعویض تراشه را انجام دهید تا چاپگر شما اجازه چاپ را بدهد. جوهر و تونر سازگار با یک تراشه جدید در کارخانه نصب شده است، بنابراین لازم نیست نگران تنظیم مجدد تراشه باشید.

چیپ جدید یا تراشه نسل دوم چیست؟

گاهی اوقات OEM (سازنده تجهیزات اولیه) تراشه های خود را در یک نقطه خاصی از زمان در طول سال ارتقا می دهد، و تراشه قدیمی قادر به عملکرد در پرینتر های جدیدتر نخواهد بود. به همین دلیل است که برای برخی از مدل های جوهر یا تونر، شما می بینید که نسخه جدید تراشه یا نسخه نسل دوم دارد. لطفا همیشه جدیدترین نسخه را برای چاپگر خود خریداری کنید.

چاپگر با تراشه

اکثر جوهرها و تونرها دارای چیپس هستند.

اکثر تونرها و تونرهای کانن دارای چیپس هستند.

مشکلات مصرف کننده

گاهی اوقات مشتریان مسائل را با کارتریجهای تونر گزارش می دهند که توسط تراشه های هوشمند و یا تراشه ها شناسایی نمی شوند و گفته می شود که تونر آنها خالی است، زمانی که کارتریج تونر و جوهر دارد. برای جلوگیری از این مشکل، همیشه باید چاپگر خود را هنگام انجام تعمیرات و یا جایگزینی کارتریج خاموش کنید. اتصالات بد یا نصب نادرست کارتریج های جدید می تواند بسیاری از این خطاها را ایجاد کند. نصب مجدد کارتریج و پیروی از دستورالعمل های سازنده خود را با خاموش شدن می توانید برخی از مسائل را حل کند.