جزئیات خبر:

برنامه های مورد استفاده برای باز کردن فایل های و اسناد متفاوت است. بنابراین ما در این مقاله به مروری کلی از مراحل چاپ خواهیم پرداخت. مراحلی که برای شما توضیح میدهیم یک دستورالعمل عمومی است که در بسیاری از برنما مه یک روش استاندارد محسوب می شود.

توجه: قبل از شروع مطمئن شوید که پرینتر کانن شما نصب و روشن است.

مراحل چاپ یک سند، تصویر یا یک فایل

نکته: قبل از اینکه هر یک از مراحل زیر را بخوانید، یک روش سریع چاپ یک فایل در اکثر برنامه ها، استفاده از میانبر صفحه کلید Ctrl + P بر روی رایانه یا Cmd + P در رایانه Apple است. که به راحتی میتوانید به صفحه پرینتر متصل شوید چاپ خود را انجام دهید.

چاپ مرحله به مرحله

سند یا فایل مورد نظر برای چاپ را باز کنید.

در بالای صفحه پنجره یا نزدیک آن، یک نماد چاپ را پیدا کنید که باید به هر یک از آیکون های زیر مرتبط باشد.

 

همانطور که در تصویر بالا دیده می شود، هر یک از آیکون ها باید به یک چاپگر با یک تکه کاغذ که از بالا یا پایین می آید، شبیه باشد.

سند یا فایل مورد نظر برای چاپ را باز کنید.

در قسمت بالای پنجره برنامه یا مرورگر که از آن استفاده می کنید، منوی File معمولا در گوشه سمت چپ بالای صفحه قرار دارد.

اگر فقط روی فایل کلیک کرده اید، از منوی کشویی Print را انتخاب کنید.

هر یک از گزینه ها پنجره Properties را باز می کند یا به طور خودکار چاپ سند یا فایل را آغاز می کند.

اگر پنجره Properties Print نمایش داده شود، می توانید گزینه های دیگری را چاپ کنید، مانند تعداد کپی هایی که می خواهید یا صفحاتی که می خواهید چاپ کنید. هنگامی که گزینه ها را انتخاب کرده اید، برای شروع فرایند چاپ، Ok یا Print را کلیک کنید.

چاپ متن یا تصویر انتخاب شده از یک صفحه وب اینترنتی

برای صفحات چاپگر مانند Computer Hope، هنگامی که یک صفحه را چاپ می کنید، تمام منوی ها و سایر بخش های غیر مهم به طور خودکار حذف می شوند. برای آن زمان شما در یک صفحه وب هستید که برای چاپگر مناسب نیست یا اگر فقط بخواهید یک بخش از یک صفحه یا تصویر را چاپ کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

نکته: اگر چندین بخش از متن یا تصاویری که می خواهید همزمان چاپ کنید، ممکن است ساده تر باشد که متن یا تصویر را از صفحه وب کپی کنید و سپس آن را در یک سند قرار دهید. هنگامی که همه چیز در یک سند تک جمع شده است، می توانید آن سند را چاپ کنید تا همه چیز را یک بار چاپ کنید.

انتخاب یک متن را چاپ کنید

تمام مرورگرها توانایی چاپ متن انتخاب شده را پشتیبانی می کنند. متن را که می خواهید بر روی صفحه چاپ کنید را برجسته کنید و Ctrl + P را بر روی کامپیوتر یا Cmd + P بر روی یک کامپیوتر اپل را فشار دهید تا گزینه های چاپ را باز کنید. در گزینه های چاپ، "انتخاب تنها" یا "انتخاب" را از گزینه های موجود انتخاب کنید.

توجه: ممکن است لازم باشد قبل از دیدن گزینه انتخاب روی گزینه های بیشتر یا تنظیمات پیشرفته کلیک کنید.

فقط یک عکس از یک صفحه وب چاپ کنید

برای چاپ تنها یک تصویر در یک صفحه وب، ما توصیه می کنیم تصویر را به صورت تک باز کنید. برای انجام این کار، بر روی تصویر کلیک راست کرده و "باز کردن تصویر در یک برگه جدید" یا "باز کردن تصویر" را انتخاب کنید. هنگامی که تصویر به صورت تک نمایش داده شود، Ctrl + P را بر روی یک کامپیوتر یا Cmd + P بر روی رایانه اپل برای شروع فرآیند چاپ فشار دهید. اکنون می توانید این مراحل را روی تصویر زیر انجام دهید

هنگام چاپ آن صرفه جویی در فایل و چاپ نیست

یک رایانه قادر به داشتن چندین چاپگر در یک کامپیوتر است. بعضی از چاپگرهایی که ممکن است نصب شوند، به عنوان یک فایل ذخیره شده یا عملکرد PDF عمل می کنند که هر چیزی را به جای یک چاپگر یک فایل چاپ می کند. اگر هر برنامه ای با این قابلیت ها را نصب کرده اید، ممکن است چاپگر پیش فرض شما تغییر کرده باشد. اگر می خواهید چاپ کنید، مطمئن شوید که قبل از شروع چاپ، پرینتر صحیح را انتخاب می کنید. همچنین می توانید چاپگر پیش فرض را تغییر دهید تا چاپگر درست در هر بار چاپ انتخاب شود.