جزئیات خبر:

 

برنامه های مورد استفاده برای باز کردن فایل های و اسناد متفاوت است. بنابراین ما در این مقاله به مروری کلی از مراحل چاپ خواهیم پرداخت. مراحلی که برای شما توضیح میدهیم یک دستورالعمل عمومی است که در بسیاری از برنما مه یک روش استاندارد محسوب می شود.

توجه: قبل از شروع مطمئن شوید که پرینتر کانن شما نصب و روشن است.

مراحل چاپ یک سند، تصویر یا یک فایل

نکته: قبل از اینکه هر یک از مراحل زیر را بخوانید، یک روش سریع چاپ یک فایل در اکثر برنامه ها، استفاده از میانبر صفحه کلید Ctrl + P بر روی رایانه یا Cmd + P در رایانه Apple است. که به راحتی میتوانید به صفحه پرینتر متصل شوید چاپ خود را انجام دهید.

چاپ مرحله به مرحله

سند یا فایل مورد نظر برای چاپ را باز کنید.

در بالای صفحه پنجره یا نزدیک آن، یک نماد چاپ را پیدا کنید که باید به هر یک از آیکون های زیر مرتبط باشد.

همانطور که در تصویر بالا دیده می شود، هر یک از آیکون ها باید به یک چاپگر با یک تکه کاغذ که از بالا یا پایین می آید، شبیه باشد.

سند یا فایل مورد نظر برای چاپ را باز کنید.

در قسمت بالای پنجره برنامه یا مرورگر که از آن استفاده می کنید، منوی File معمولا در گوشه سمت چپ بالای صفحه قرار دارد.

اگر فقط روی فایل کلیک کرده اید، از منوی کشویی Print را انتخاب کنید.

هر یک از گزینه ها پنجره Properties را باز می کند یا به طور خودکار چاپ سند یا فایل را آغاز می کند.

اگر پنجره Properties Print نمایش داده شود، می توانید گزینه های دیگری را چاپ کنید، مانند تعداد کپی هایی که می خواهید یا صفحاتی که می خواهید چاپ کنید. هنگامی که گزینه ها را انتخاب کرده اید، برای شروع فرایند چاپ، Ok یا Print را کلیک کنید.

چاپ متن یا تصویر انتخاب شده از یک صفحه وب اینترنتی

برای صفحات چاپگر مانند Computer Hope، هنگامی که یک صفحه را چاپ می کنید، تمام منوی ها و سایر بخش های غیر مهم به طور خودکار حذف می شوند. برای آن زمان شما در یک صفحه وب هستید که برای چاپگر مناسب نیست یا اگر فقط بخواهید یک بخش از یک صفحه یا تصویر را چاپ کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

نکته: اگر چندین بخش از متن یا تصاویری که می خواهید همزمان چاپ کنید، ممکن است ساده تر باشد که متن یا تصویر را از صفحه وب کپی کنید و سپس آن را در یک سند قرار دهید. هنگامی که همه چیز در یک سند تک جمع شده است، می توانید آن سند را چاپ کنید تا همه چیز را یک بار چاپ کنید.

انتخاب یک متن را چاپ کنید

تمام مرورگرها توانایی چاپ متن انتخاب شده را پشتیبانی می کنند. متن را که می خواهید بر روی صفحه چاپ کنید را برجسته کنید و Ctrl + P را بر روی کامپیوتر یا Cmd + P بر روی یک کامپیوتر اپل را فشار دهید تا گزینه های چاپ را باز کنید. در گزینه های چاپ، "انتخاب تنها" یا "انتخاب" را از گزینه های موجود انتخاب کنید.

توجه: ممکن است لازم باشد قبل از دیدن گزینه انتخاب روی گزینه های بیشتر یا تنظیمات پیشرفته کلیک کنید.

فقط یک عکس از یک صفحه وب چاپ کنید

برای چاپ تنها یک تصویر در یک صفحه وب، ما توصیه می کنیم تصویر را به صورت تک باز کنید. برای انجام این کار، بر روی تصویر کلیک راست کرده و "باز کردن تصویر در یک برگه جدید" یا "باز کردن تصویر" را انتخاب کنید. هنگامی که تصویر به صورت تک نمایش داده شود، Ctrl + P را بر روی یک کامپیوتر یا Cmd + P بر روی رایانه اپل برای شروع فرآیند چاپ فشار دهید. اکنون می توانید این مراحل را روی تصویر زیر انجام دهید

هنگام چاپ آن صرفه جویی در فایل و چاپ نیست

یک رایانه قادر به داشتن چندین چاپگر در یک کامپیوتر است. بعضی از چاپگرهایی که ممکن است نصب شوند، به عنوان یک فایل ذخیره شده یا عملکرد PDF عمل می کنند که هر چیزی را به جای یک چاپگر یک فایل چاپ می کند. اگر هر برنامه ای با این قابلیت ها را نصب کرده اید، ممکن است چاپگر پیش فرض شما تغییر کرده باشد. اگر می خواهید چاپ کنید، مطمئن شوید که قبل از شروع چاپ، پرینتر صحیح را انتخاب می کنید. همچنین می توانید چاپگر پیش فرض را تغییر دهید تا چاپگر درست در هر بار چاپ انتخاب شود.

 همانطور که می دانید بیشتر چاپگرها از اتصالات شبکه پشتیبانی می کنند، چاپ بی سیم، چاپ را از هر زمان راحت تر کرده است. اگر شما چاپگر را به طور مستقیم به شبکه خود متصل کنید، قادر خواهید بود به راحتی از هر دو لپ تاپ ویندوز و Mac چاپ کنید. اگر شما یک چاپگر شبکه ندارید، هنوز می توانید آن را بر روی کامپیوتر نصب کنید و سپس آن را با لپ تاپ خود و با سهولت به اشتراک بگذارید.

خلاصه اتصال به چاپگر

1. چاپگر خود را به شبکه بی سیم وصل کنید.

2. روی منوی شروع کلیک کنید

3. روی تنظیمات کلیک کنید.

4. روی دستگاه کلیک کنید.

5. روی چاپگرها و اسکنرها کلیک کنید.

6. بر روی + افزودن چاپگر یا اسکنر کلیک کنید.

7. چاپگر را انتخاب کنید.

8. دستورالعمل های روی صفحه را برای تنظیم آن دنبال کنید.

9. سند را که می خواهید چاپ کنید باز کنید.

10. سند را چاپ کنید.

1

چاپگر خود را بررسی کنید اگر می خواهید بی سیم را از لپ تاپ خود چاپ کنید، در هنگام نصب یک چاپگر دو گزینه اساسی وجود دارد: شما می توانید یک پرینتر شبکه که به طور مستقیم به شبکه خانگی شما متصل است نصب کنید یا می توانید یک چاپگر متصل شده به یک کامپیوتر دیگر را به اشتراک بگذارید در شبکه شما گزینه ای که انتخاب می کنید به احتمال زیاد توسط اتصالات چاپگر شما پشتیبانی می شود و همچنین تنظیمات شبکه خانگی شما.

اکثر چاپگرهای مدرن به شبکه بی سیم خانگی شما متصل می شوند. برخی از چاپگرهای شبکه فقط می توانند از طریق کابل اترنت وصل شوند. چاپگرهای قدیمیتر به احتمال زیاد باید از طریق USB به یک رایانه متصل شوند و سپس در شبکه اشتراک گذاری شوند.

2

معمولا چاپگرهایی که به طور مستقیم به شبکه متصل هستند به راحتی می توانند توسط لپ تاپ های ویندوز و مک قابل دسترسی باشند. چاپگرهایی که به یک رایانه متصل شده اند و سپس در شبکه اشتراک گذاری می شوند، به راحتی توسط رایانه هایی که از یک سیستم عامل مشابه استفاده می کنند (ویندوز به ویندوز یا Mac-to-Mac) دسترسی پیدا می کنند. از آنجایی که نیاز به مراحل نسبتا متفاوت است، برای دریافت دستورالعمل در مورد به اشتراک گذاری یک چاپگر در سراسر سیستم عامل، اینجا کلیک کنید.

نصب پرینتر به طور مستقیم به شبکه، تقریبا همیشه بهترین گزینه در صورت امکان است. این امکان را برای اتصال آسان تر فراهم می کند اما همچنین به این معنی است که چاپگر دائما در دسترس است. اگر شما یک چاپگر را که به یک کامپیوتر دیگر متصل می کنید به اشتراک می گذارید، برای دسترسی به چاپگر، آن کامپیوتر باید روشن شود.

1

چاپگر خود را به شبکه خانگی خود وصل کنید. روند این امر از چاپگر به چاپگر متفاوت است.

اگر چاپگر خود را از طریق اترنت وصل می کنید، پورت اترنت چاپگر را به پورت باز در روتر یا سوئیچ شبکه متصل کنید. این به طور کلی شما برای چاپگر اترنت نیاز دارید.

اگر اتصال یک چاپگر بی سیم دارید، باید از صفحه نمایشگر چاپگر برای اتصال به شبکه بی سیم خود استفاده کنید. شما باید SSID بی سیم خود را (نام شبکه) انتخاب کرده و در صورت امن بودن رمز عبور وارد کنید. فرآیند دقیق بسته به چاپگر متفاوت خواهد بود، بنابراین به دستورالعمل های خود مراجعه کنید.

2

اتصال به چاپگر شبکه (ویندوز). هنگامی که چاپگر روی شبکه نصب می شود، می توانید از لپ تاپ خود به آن متصل شوید. این دستورالعمل برای تمام نسخه های ویندوز کار می کند.

کنترل پنل را باز کنید. شما می توانید به آن از منوی شروع دسترسی داشته باشید. کاربران ویندوز 8 می توانند کلید Win را فشار داده و "کنترل پنل" را تایپ کنید.

«دستگاهها و چاپگرها» یا «نمایش دستگاهها و چاپگرها» را انتخاب کنید.

روی افزودن چاپگر کلیک کنید.

"افزودن یک چاپگر شبکه، بی سیم یا بلوتوث" را انتخاب کنید. کاربران ویندوز 8 نیازی به انتخاب هر چیزی ندارند.

چاپگر شبکه خود را از لیست چاپگرهای موجود انتخاب کنید. دستورالعمل ها را برای نصب درایور به صورت خودکار دنبال کنید. اگر ویندوز نمی تواند درایور صحیح را پیدا کند، ممکن است لازم باشد از سایت پشتیبانی سازنده چاپگر آن را دانلود کنید.

3

اتصال به چاپگر شبکه (مک). هنگامی که چاپگر روی شبکه نصب می شود، می توانید از لپ تاپ خود به آن متصل شوید. این دستورالعمل ها برای تمام نسخه های OS X کار می کنند. توجه داشته باشید که چاپگر شبکه باید AirPrint یا Bonjour را پشتیبانی کند (تقریبا تمام چاپگرهای شبکه مدرن).

روی منوی Apple کلیک کنید و "تنظیمات سیستم" را انتخاب کنید.

گزینه «چاپ و اسکن» را از منوی تنظیمات سیستم انتخاب کنید.

دکمه "+" را در پایین لیست پرینترهای نصب شده کلیک کرده و نگه دارید.

چاپگر شبکه خود را از لیست پرینترهای مجاور انتخاب کنید. اگر پرینتر شما لیست نشده باشد، ابتدا لازم است نرم افزار را از سایت پشتیبانی سازنده چاپگر دانلود کنید.

در صورت ظاهر شدن روی دکمه Download & Install کلیک کنید. در حالی که OS X همراه با نرم افزار برای اکثر پرینترهایی که قبلا نصب شده است، ممکن است چاپگر شما نیاز به نرم افزار اضافی از Apple داشته باشد. اگر این کار را کرد، از شما خواسته می شود پس از اضافه کردن چاپگر آن را دانلود کنید.

4

چاپ به چاپگر تازه نصب شده خود را. هنگامی که چاپگر شبکه به سیستم عامل شما افزوده شده است، می توانید آن را چاپ کنید به همان طریقی که چاپگر به طور مستقیم به لپ تاپ وصل می شود. گفتگوی «چاپ» را در هر برنامه باز کنید و چاپگر شبکه را از لیست برای چاپ به آن انتخاب کنید.

1

چاپگر را در رایانه ای که آن را به اشتراک می گذارد، نصب کنید. از آنجایی که هر زمان که میخواهید چاپ کنید، کامپیوتر باید باشد، شما باید آن را بر روی یک رایانه رومیزی که اغلب روشن است، نصب کنید.

اکثر چاپگرها را می توان با نصب آنها از طریق USB نصب کرد. اگر شما مشکل نصب پرینتر را در رایانه ای که آن را به اشتراک می گذارید، به اسناد چاپگر خود مراجعه کنید.

2

ایجاد HomeGroup (ویندوز 7 و بعد از آن). اگر تمام رایانه های موجود در شبکه شما ویندوز 7 یا بالاتر را اجرا می کنند، می توانید از ویژگی HomeGroup برای دسترسی سریع و آسان به چاپگر خود استفاده کنید. اگر از ویندوز ویستا یا XP استفاده می کنید، به مرحله 5 این بخش بروید.

ایجاد یک HomeGroup در رایانه به اشتراک گذاری چاپگر. شما می توانید از منوی HomeGroup از کنترل پنل دسترسی پیدا کنید. برای ایجاد یک HomeGroup جدید، یک دکمه ایجاد یک گروه خانه را کلیک کنید.

دستورالعمل ها را برای راه اندازی HomeGroup دنبال کنید. وقتی که از شما میخواهید به اشتراک بگذارید، اطمینان حاصل کنید که «چاپگرها و دستگاهها» به «به اشتراک گذاشته شده» تنظیم شده است.

رمز عبور که ظاهر می شود را کپی کنید.

3

با لپ تاپ خود به HomeGroup متصل شوید اکنون که HomeGroup فعال شده است، می توانید به آن در لپ تاپ خود متصل شوید.

منوی HomeGroup را در پنل کنترل لپ تاپ باز کنید.

روی دکمه Join Now کلیک کنید و رمز عبور را وارد کنید.

دستورالعمل ها را دنبال کنید تا تنظیم اتصال HomeGroup را پایان دهید. به شما این امکان را می دهد که آنچه را که میخواهید به اشتراک بگذارید انتخاب کنید، اما برای اتصال به چاپگر اشتراکی لازم نیست.

4

چاپ به چاپگر به اشتراک گذاشته شده اکنون که لپ تاپ شما به HomeGroup متصل است، می توانید چاپگر به اشتراک گذاشته شده را انتخاب کنید به عنوان اینکه آن را به طور مستقیم به لپ تاپ وصل شده است. اطمینان حاصل کنید که رایانه به اشتراک گذاری چاپگر روشن است.

گفتگو چاپ را در هر برنامه ای باز کنید و چاپگر به اشتراک گذاشته شده از فهرست چاپگرهای موجود را انتخاب کنید.

اگر از HomeGroups استفاده می کنید، این همه چیزی است که شما باید انجام دهید. گام های بعدی برای کاربران است که نمی توانند از ویژگی HomeGroup استفاده کنند.

5

فعال کردن اشتراک گذاری فایل و چاپگر و سپس چاپگر به صورت دستی اگر شما از صفحه اصلی استفاده نکنید، به صورت دستی به اشتراک بگذارید. اگر هر دو لپ تاپ یا کامپیوتر به اشتراک گذاری چاپگر در حال اجرا Vista یا قبل از آن، شما باید به طور دستی به اشتراک گذاری چاپگر.

پانل کنترل را باز کرده و "شبکه و اشتراک گذاری مرکز" یا "شبکه و اینترنت" را روی رایانه به اشتراک گذاری چاپگر انتخاب کنید.

روی پیوند «تغییر تنظیمات پیشرفته اشتراک گذاری» کلیک کنید و سپس تنظیمات «خصوصی» شبکه را گسترش دهید.

گزینه "روشن کردن فایل و به اشتراک گذاری چاپگر" را انتخاب کرده و ذخیره تغییرات را انتخاب کنید.

بازگشت به پنل کنترل و انتخاب "دستگاه ها و چاپگرها" یا "نمایش دستگاه ها و چاپگرها" را انتخاب کنید.

روی چاپگر که به اشتراک می گذارید راست کلیک کرده و Properties Printer را انتخاب کنید.

روی برگه اشتراک گذاری کلیک کنید و کادر اشتراکگذاری این چاپگر را بررسی کنید.

 

چاپگر به اشتراک گذاشته شده را در لپ تاپ نصب کنید. اکنون که چاپگر به اشتراک گذاشته شده است، باید چاپگر را روی لپ تاپ خود نصب کنید تا بتوانید آن را انتخاب کنید.

پنل کنترل را باز کنید و «دستگاه ها و چاپگرها» یا «نمایش دستگاه ها و چاپگرها» را انتخاب کنید.

روی افزودن چاپگر کلیک کنید.

"افزودن یک چاپگر شبکه، بی سیم یا بلوتوث" را انتخاب کنید. کاربران ویندوز 8 نیازی به انتخاب هر چیزی ندارند.

چاپگر شبکه خود را از لیست چاپگرهای موجود انتخاب کنید. دستورالعمل ها را برای نصب درایور به صورت خودکار دنبال کنید. اگر ویندوز نمی تواند رانندگان صحیح را پیدا کند، ممکن است لازم باشد از سایت پشتیبانی سازنده چاپگر آن را دانلود کنید.

1

چاپگر را در رایانه ای که آن را به اشتراک می گذارد، نصب کنید. از آنجا که برای دسترسی به چاپگر باید به کامپیوتر وصل شود، چاپگر را بر روی یک رایانه نصب کنید که زمان زیادی را صرف این کار میکند.

هنگام نصب یک چاپگر روی Mac، معمولا می توانید آن را از طریق USB وصل کنید و OS X همه چیز را به طور خودکار نصب می کند.

2

اشتراک چاپگر روی مک را فعال کنید که پرینتر نصب شده است. هنگامی که چاپگر نصب شده است، لازم است که به اشتراک گذاری چاپگر را فعال کنید تا لپ تاپ شما بتواند به آن متصل شود.

روی منوی Apple کلیک کنید و "تنظیمات سیستم" را انتخاب کنید.

گزینه "اشتراک گذاری" را کلیک کنید.

گزینه "اشتراک چاپگر" را انتخاب کنید تا اشتراک چاپگر را فعال کنید.

3

چاپگر را به اشتراک بگذارید. هنگامی که به اشتراک گذاری چاپگر را فعال کرده اید، می خواهید چاپگر را از همان پنجره به اشتراک بگذارید. برای اشتراکگذاری کادر کنار پرینتر نصب شده را علامت بزنید

4

اتصال به چاپگر به اشتراک گذاشته شده در لپ تاپ Mac. اکنون که چاپگر به اشتراک گذاشته شده است، می توانید از لپ تاپ Mac خود به آن متصل شوید.

روی منوی Apple کلیک کنید و "تنظیمات سیستم" را انتخاب کنید.

گزینه «چاپ و اسکن» را انتخاب کنید

دکمه "+" را فشار دهید و نگه دارید و چاپگر تازه به اشتراک گذاشته خود را انتخاب کنید.

در صورت ظاهر شدن روی دکمه Download & Install کلیک کنید. در حالی که OS X همراه با نرم افزار برای اکثر پرینترهایی که قبلا نصب شده است، ممکن است چاپگر شما نیاز به نرم افزار اضافی از Apple داشته باشد. اگر این کار را کرد، از شما خواسته می شود پس از اضافه کردن چاپگر آن را دانلود کنید.

5

چاپ به چاپگر به اشتراک گذاشته شده هنگامی که پرینتر به اشتراک گذاشته شده را بر روی لپ تاپ خود نصب کرده اید، می توانید به آن چاپ کنید همانطور که به طور مستقیم به لپ تاپ متصل شده است. اطمینان حاصل کنید که رایانه ای که چاپگر به آن متصل است، روشن است.

 

گفتگو چاپ را در هر برنامه ای باز کنید و چاپگر به اشتراک گذاشته شده از فهرست چاپگرهای موجود را انتخاب کنید.
البته شما میتوانید به بخش فیلم های آموزشی مراجعه کنید و نحوه اتصال را مشاهده فرمایید.