جزئیات خبر:

 

آموزش جدیدی که متخصصین نمایندگی کانن برای شما تولیده کرده اند  رفع ایراد درست کارنکردن اسکنر در ویندوز 10 می باشد

کار نکردن صحیح و درست اسکنرکانن یا دیگر برندها  یکی از مشکلات رایج در ویندوز 10 (به ویژه در نسخه جدید ویندوز 10) است. اگر اسکنر شما در ویندوز 10 به درستی کار نکرد، نگران نباشید. شما تنها نیستید!! بسیاری از کاربران ویندوز 10 این موضوع را گزارش کرده اند. شما میتوانید با یکی از روش های زیر مشکلتان را برطرف کنید:

سه روش برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد. لازم نیست تمام روش‌ها را امتحان کنید. یکی یکی روش‌ها را دنبال و اجرا کنید تا بهترین روش را پیدا کنید.

روش 1: تعمیر فایل‌های خراب شده سیستم

این مشکل میتواند ناشی ازفایل های خراب سیستم باشد. برای چک کردن و تعمیر این نوع فایل‌ها، گام های زیر را دنبال کنید:

1) لوگوی ویندوز بر روی کیبورد را نگه دارید و دکمه R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود.

2) کلمه "cmd"  را تایپ کنید و دکمه OK را بزنید.

 

3) وقتی که پنجره دستور باز شد، کلمه "sfc / scannow" را تایپ و سپس Enter را بزنید.

این فرآیند چند دقیقه ای طول میکشد تا تائید صد درصدی تکمیل شود.

 

نکته: لازم است پنجره دستور را به صورت administrator اجرا کنید. در غیر اینصورت با پیام زیر مواجه میشوید که در این شرایط باید پنجره دستور را به صورت administrator اجرا کرده و دوباره تلاش کنید.

اگر مطمئن نیستید که چگونه پنجره دستور را اجرا کنید به این لینک مراجعه کنید:

 How to Open Command Prompt as Administrator in Windows.

روش 2: پیکربندی خدمات مرتبط

اگر تعدادی از خدمات مرتبط شروع نشده باشد، اسکنر به درستی کار نمیکند.

در زیر تعدادی از خدمات مرتبط آمده است. مطمئن شوید که این خدمات شروع به کار کرده باشند:

Remote Procedure Call RPC

DCOM Server Process Launcher

RPC Endpoint Mapper

Shell Hardware Detection

Windows Image Acquisition (WIA)

گام های زیر برای چک کردن وضعیت خدمات است. به عنوان مثال Shell Hardware Detection را در نظر میگیریم.

1) لوگوی ویندوز بر روی کیبورد را نگه دارید و دکمه R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود.

2) کلمه "services.msc"  را تایپ کنید و دکمه OK را بزنید.

 

 

3) از لیست مورد نظر Shell Hardware Detection را پیدا کنید. بر روی آن کلیک سمت راست کنید و گزینه Properties را از منو انتخاب کنید.

 

4) اگر در “Service status” گزینه Stopped را مشاهده کردید، بر روی گزینه Start کلیک کرده و سپس OK را بزنید. در این صورت این سرویس مجددا شروع به کار میکند.

مهم: گام‌های بالا را مجددا تکرار کنید تا دیگر خدمات مرتبط را چک و بررسی کنید.


روش 3: آپدیت کردن درایو اسکنرکانن

اگر درایور اسکنر شما مشکل داشته باشد، اسکنر نمیتواند به درستی کار کند. بنابراین آپدیت کردن درایور میتواند این مشکل را کاملا برطرف کند. میتوانید با مراجعه به سایت سازنده اسکنر، آخرین ورژن درایور مربوط به ویندوز 10 را دانلود کنید. البته ممکن است سازنده برای برخی از مدل‌ها، درایور ویندوز 10 را ارائه نداده باشد. در این صورت، درایور مرتبط با ویندوز 7 یا 8 را دانلود کنید که معمولا با ویندوز 10 هم سازگار هستند.

اگر شما وقت، صبر یا توانایی لازم برای آپدیت کردن درایور را به صورت دستی ندارید، میتوانید این کار را به صورت اتوماتیک با استفاده از نرم افزار Driver Easy انجام دهید.

این نرم افزار به صورت خودکار سیستم شما را شناسایی و درایورهای صحیح و مرتبط با آن را پیدا میکند. در این صورت هیچ احتیاجی نیست که دقیقا بدانید سیستم رایانه شما چیست و اصلا لازم نیست برای دانلود و نصب درایوهای اشتباه ریسک کنید و نگران کارکرد اشتباه سیستم به هنگام نصب درایو باشید.

میتوانید درایورها را به طور خودکار هم به صورت رایگان و هم به صورت ورژن پولی آپدیت کنید. اما در ورژن پولی این کار با دو کلیک انجام میشود ( با پشتیبانی کامل و تضمین بازگرداندن هزینه در 30 روز):

1) نرم افزار Driver Easy را دانلود و نصب کنید.

2) نرم افزار را اجرا و دکمه Scan Now را بزنید این نرم افزار کامپیوتر شما را اسکن کرده و مشکل درایورها را تشخیص میدهد.

 

3) دکمه Update در کنار هر اسکنر مشخص شده را بزنید تا نرم افزار، ورژن صحیح درایور را به صورت خودکار دانلود و نصب کند (این فرآیند را میتوانید در ورژن رایگان نرم افزار هم اجرا کنید). یا بر روی Update All کلیک کنید تا نرم افزار، تمام درایورهای صحیح را که بعضا حذف شده یا آپدیت نشده اند، به صورت خودکار دانلود و نصب کند (این فرآیند در ورژن پولی این نرم افزار است)

امیدواریم این روش‌ها برای برطرف کردن مشکل اسکنر شما مفید باشد. در غیر این صورت می توانید با نمایندگی کانن که نمایندگی رسمی پرینترهای کانن و نمایندگی اسکنر کانن می باشد تماس حاصل نمایید و ایراد خود را برطرف کنید.